Sakramenty Święte

- do sakramentu bierzmowania przystępuje młodzież wierząca i praktykująca, chodząca do kościoła na msze św. w niedziele i święta oraz przystępująca do spowiedzi św.,

- przygotowanie do bierzmowania odbywa się w ramach katechezy w szkole i na dodatkowych spotkaniach formacyjnych, które obecnie z racji pandemii zostały zawieszone.

- w naszym kościele można przystąpić do spowiedzi św. przed mszą św. rano i wieczorem,

- można również umówić się telefonicznie na rozmowę duchową - spowiedź św., zwłaszcza spowiedź generalną,

- w pierwsze piątki miesiąca można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15.00.

- katolik powinien przyjąć sakrament namaszczenia chorych, gdy znajdzie się w chorobie zagrażającej życiu lub jest w wieku 60+,

- przed pójściem do szpitala trzeba przyjąć sakrament namaszczenia chorych, a jeśli nie ma na to czasu, chory lub jego rodzina powinni poprosić księdza kapelana szpitala, aby udzielił choremu sakramentów świętych,

- sakrament ten można przyjąć wiele razy w życiu, dlatego nie wolno go nazywać ani traktować jako ostatnie namaszczenie,

- nie wolno zwlekać z przyjęciem tego sakramentu na ostatnią chwilę życia, bo można nie zdążyć, a nie udziela się żadnych sakramentów osobom zmarłym.

Narzeczeni powinni zarezerwować w kancelarii wcześniej termin ślubu:

- narzeczeni powinni uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich - szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.nauki.rodzina.bielsko.pl - kontakt telefoniczny (734 176 645) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00.

- trzy miesiące przed ślubem w kancelarii należy spisać protokół przedmałżeński. Należy umówić telefonicznie termin i przynieść:

1) świadectwo chrztu z adnotacją o bierzmowaniu - jeżeli chrzest był poza Milówką (jest ono ważne 6 miesięcy),

2) świadectwo z ostatniej klasy szkoły średniej lub zawodowej, na którym jest ocena z religii,

3) dowód osobisty,

- jeżeli będzie to ślub konkordatowy należy dostarczyć dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego.

Poradnia Życia Rodzinnego w Milówce - spotkania odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z doradcą:

Katarzyna Morzy tel. 505 682 499

Monika Figura  tel. 694 143  829

- Ważna uwaga: jeżeli są jakieś sytuacje nietypowe, brakuje jakichś dokumentów, to proszę szczerze porozmawiać z księdzem, a na pewno znajdzie się dobre rozwiązanie. Chcemy w takich sytuacja również służyć pomocą. Nie ma sytuacji bez wyjścia.