Telefon:
kancelaria@parafiamilowka.pl

Ogłoszenia – Szare

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 9 maja 2021

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W kaplicy odprawiane są one codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy również na majówki w terenie przy kapliczkach, które będą prowadzone przez księdza:
a) w poniedziałek o godz. 19.00 – na ul. Wesołej u p. Salamon
b) we wtorek o godz. 19.00 – w Szarem przy dzwonnicy
c) w środę o godz. 19.00 – na Małym Ciścu u p. Siedlak
Zapraszamy do modlitwy, szczególnie Parafian, którzy mieszkają w rejonie tych miejsc. Należy przynieść książeczkę z pieśniami i litanią do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy pod kapliczkami i krzyżami przydrożnymi gromadzą się codziennie, aby się wspólnie modlić.

2. W czwartek – 13 maja – przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00 (różaniec, majówka, procesja z Figurą wokół kościoła i msza św.). Odpowiedzmy na prośbę Maryi o modlitwę i pokutę.

3. Sakrament bierzmowania będzie udzielany przez ks. biskupa Damiana Muskusa 22 czerwca (wtorek), najprawdopodobniej w dwóch grupach. Młodzież z klas I szkół średnich i branżowych zapraszamy do kościoła w piątek na mszę św. o godz. 18.00 i obowiązkowe spotkanie. Wszystkich parafian, szczególnie chorych i starszych, prosimy o gorliwą modlitwę w intencji młodzieży, aby otwarli się na działanie Ducha Świętego i podeszli z wiarą i odpowiedzialnie do przyjęcia bierzmowania.

4. Również w piątek – po mszy św. wieczornej i spotkaniu dla bierzmowanych w kościele parafialnym rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 7 w sobotę). Zapraszamy w dowolnej porze nocy. O każdej pełnej godzinie, pół godziny będzie adoracja prowadzona przez wspólnoty parafialne, a drugie pół godziny w ciszy. Przyjdźmy, poświęćmy czas na rozmowę z Jezusem, zadbajmy, aby Pan Jezus nie był sam.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00. W Szarem o godz. 8.30 i 10.00. Składka inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na nowe ławki do kaplicy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wsparcie.

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Heleny Śleziak, Andrzeja Grabowskiego i Romana Legierskiego, których polecamy Bożemu Miłosierdziu.