Telefon:

Ogłoszenia – Szare

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa miesiąc różańcowy. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach, zwłaszcza o ks. Grzegorzu Drewniaku, który pracuje w Tanzanii. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą na nabożeństwa różańcowe do kaplicy w Szarem o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tym tygodniu codziennie rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby można było uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada odpust zupełny, który ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. Wypominki za zmarłych roczne i listopadowe przyjmujemy w kancelarii codziennie od 7.30 do 11.00 oraz w przyszłą niedzielę w zakrystii po każdej mszy św. Prosimy w domu wypisać na kartkach imiona i nazwiska bliskich zmarłych. Można również zamówić wypominki telefonicznie (nr kom. 660-149-891) lub mailem: kancelaria@parafiamilowka.pl

4. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu. Wszelkie śmieci, wypalone znicze, stare wianki należy składać do koszów, które są rozmieszczone na całym cmentarzu lub prosimy zabierać do kubłów przy swoim domu. Prowadzimy segregację śmieci. Nie wolno tworzyć dzikich wysypisk lub zaśmiecać skarpę od strony drogi na Prusów. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o groby swoich bliskich. Porządek na cmentarzu to wspólna sprawa.

5. Misjonarze z zakonu Ojców Karmelitów Bosych pracujący w Usolu Syberyjskim w Rosji zwrócili się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki starych, bezwartościowych, monet z PRL-u i innych, które wyszły już z obiegu i często zalegają w domowych szufladach. Będzie je można złożyć przez najbliższe dwa tygodnie do pojemnika wystawionego pod chórem.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Maciejowskiego, którego polecamy Bożemu miłosierdziu.