Telefon:

Ogłoszenia – Szare

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek – 26 lipca – przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa. Zapraszamy na msze święte odpustowe ku czci św. Anny o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i sumę o 18.00. Na mszę św. o godz. 18.00 i procesję eucharystyczną wokół kościoła zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne, panie w strojach regionalnych z kół gospodyń i zespołów regionalnych. W Szarem msza św. o godz. 17.00. Niech to będzie święto całej naszej parafii. Kazania będzie głosił ks. Stanisław Chowaniec SP, z zakonu księży pijarów, pochodzący z Bystrej koło Żywca, który ze swoim bratem ks. Kazimierzem, pracuje na misjach w Boliwii. Do skarbony przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę kaplicy w parafii Cocapata w Boliwii we wsi Viscayno, w której duszpasterzują bracia misjonarze.

2. W sobotę – 31 lipca – w liturgii wspominamy św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. W Kościele trwa Rok Ignacjański z racji dwóch ważnych rocznic. Św. Ignacy Loyola (1491-1556) został ranny w bitwie o Pampelunę dnia 20 maja 1521 roku (500 lat temu). To wydarzenie zapoczątkowało proces jego przemiany duchowej, który z próżnego rycerza zmienił go w pokornego żołnierza Jezusa Chrystusa. Wspominając to „spotkanie” Ignacego z kulą armatnią, która strzaskała mu nogę, jezuici rozpoczęli jubileuszowe obchody. Centralnym dniem uroczystych obchodów będzie 12 marca 2022 roku. W tym w dniu, 400 lat temu (12 marca 1622), papież Grzegorz XV kanonizował Ignacego. Rok Ignacego Loyoli zakończy się w dzień liturgicznego wspomnienia Świętego, czyli 31 lipca 2022 roku.
W sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy na półgodzinną katechezę o św. Ignacym z Loyoli.

3. W niedzielę – 1 sierpnia – zapraszamy na msze św. o godz. 14.00 na Prusowie.

4. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – w sobotę 14 sierpnia. Koszt 105 zł. (zaliczka 40 zł). Zapisy u p. Agnieszki Bieniek (tel. 691675113) oraz w księgarni Cherubinek.

5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Wojciecha Babickiego i Adama Kąkola, których polecamy Bożemu miłosierdziu.

INNE OGŁOSZENIE

* Wójt Gminy Milówka uprzejmie informuje, że od 1 kwietnia br., w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Podstawową metodą jest samospis internetowy dostępny na stronie spis.gov.pl. Można również zadzwonić pod numer infolinii 22 279 99 99 i spisać się przez telefon. Dla mieszkańców mających trudności z samodzielnym udziałem w spisie Urząd Gminy Milówka udostępnił mieszkańcom stanowisko do samospisu i zapewnia pomoc w wypełnieniu formularza. Stanowisko jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00. (bardzo polecamy, aby skorzystać z tej pomocy w Urzędzie Gminy). Na terenie Gminy Milówka jest również powołanych 4 rachmistrzów spisowych, którzy dzwonią do osób dotychczas nie spisanych samodzielnie. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub na infolinii oraz w Urzędzie Gminy Milówka pod nr tel 33 863 71 90 wew. 34.
Jedna osoba może spisać wszystkich mieszkańców zamieszkujących pod danym adresem. Pamiętaj Twoje dane są bezpieczne i objęte tajemnicą statystyczną.