Telefon:

W kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00

W Kaplicy w Szarem msze św. o godz. 8.30 i 10.00

DEKRET NASZEGO KSIĘDZA BISKUPA

Biorąc pod uwagę ustalenia podjęte w ramach Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (komunikat z dnia 12 czerwca 2021 roku) i nawiązując do kan. 87 § 1 KPK, z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuję dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane.

Wobec powyższego przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK 2181).

Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1248 § 1 KPK, por. KKK 2180).

Jednocześnie polecam, by duszpasterze skutecznie powiadamiając wiernych o zniesieniu dyspensy przypomnieli im o znaczeniu udziału w Eucharystii dla życia duchowego (por. KKK 2182).

Całą wspólnotę Kościoła Bielsko-Żywieckiego ogarniam modlitwą i wszystkim udzielam błogosławieństwa w imię † Ojca † i Syna † i Ducha Świętego. Amen.

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

Ks. Adam BIENIEK
Kanclerz Kurii

Bielsko-Biała, 16 czerwca 2021 roku
L. dz. 771/2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania. W poniedziałek próba liturgiczna i spowiedź św. dla kandydatów z klas VIII z Milówki i z Lalik o godz. 15.30, a dla młodzieży szkół średnich i klasy VIII z Szarego o godz. 16.30. Spowiedź dla świadków oraz rodzin będzie w poniedziałek po południu od godz. 17.00 do 18.30.

2. We wtorek – 22 czerwca – ks. biskup Damian Muskus z Krakowa udzieli sakramentu bierzmowania w czasie dwóch mszy świętych:
– o godz. 16.00 młodzieży z klas VIII z Milówki i z Lalik
– o godz. 18.00 młodzieży z I klas szkół średnich i branżowych oraz z klasy VIII z Szarego. Zapraszamy rodziny bierzmowanych do udziału w tych mszach św.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w tygodniu po mszy św. o godz. 18.00 (we wtorek po mszy św. o godz. 6.30), a w piątki, soboty i niedziele o godz. 17.30.

4. W czwartek – 24 czerwca – po mszy św. wieczornej w salce spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bardziej poznać Pismo Święte

5. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów i nauczycieli na msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego z prośbą o Bożą opiekę na czas wakacji:
– w środę o godz. 14.30 ze szkół średnich i branżowych
– w czwartek o godz. 16.00 ze Szkoły Podstawowej w Milówce
– w piątek o godz. 8.30 w kaplicy w Szarem ze Szkoły Podstawowej w Szarem

6. W przyszłą niedzielę – 27 czerwca – przed kościołem i kaplicą w Szarem będzie kwesta na pomoc pogorzelcom z Rycerki Górnej, którym na początku maja spalił się dom. Prosimy o życzliwe wsparcie.

7. Poszukujemy starych zdjęć czarno-białych naszego kościoła parafialnego z zewnątrz i wewnątrz. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną zwrócone właścicielowi. Prosimy, aby przeglądnąć rodzinne albumy, często kryją one unikatowe ujęcia naszego kościoła i kaplic. Będziemy wdzięczni za każde zdjęcie.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefani Michałek, którą polecamy Bożemu miłosierdziu.

INNE OGŁOSZENIE

* Parafia w Ujsołach zaprasza turystów i rowerzystów na mszę świętą odpustową na Młodej Horze ku czci świętych apostołów Piotra i Pawła w sobotę – 26 czerwca 2021 r. na godzinę 11.00.

* Wójt Gminy Milówka uprzejmie informuje, że od 1 kwietnia br., w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Podstawową metodą jest samospis internetowy dostępny na stronie spis.gov.pl. Można również zadzwonić pod numer infolinii 22 279 99 99 i spisać się przez telefon. Dla mieszkańców mających trudności z samodzielnym udziałem w spisie Urząd Gminy Milówka udostępnił mieszkańcom stanowisko do samospisu i zapewnia pomoc w wypełnieniu formularza. Stanowisko jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Na terenie Gminy Milówka jest również powołanych 4 rachmistrzów spisowych, którzy dzwonią do osób dotychczas nie spisanych samodzielnie. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub na infolinii oraz w Urzędzie Gminy Milówka pod nr tel. 33 863 71 90 wew. 34.
Jedna osoba może spisać wszystkich mieszkańców zamieszkujących pod danym adresem. Pamiętaj Twoje dane są bezpieczne i objęte tajemnicą statystyczną.