Telefon:

MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ – 9 maja
O godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00

W Kaplicy w Szarem msze św. o godz. 8.30 i 10.00
Przypominamy, że obowiązuje dyspensa ks. biskupa od udziału we mszy św. i zachęcamy, aby skorzystać z transmisji mszy św. w telewizji i modlić się w domu. Szczególnie prosimy o to emerytów, osoby mające jakiekolwiek schorzenia, dzieci i wszystkich, którzy odczuwają lęk przed zarażeniem.
Jeżeli ktoś, przychodząc do kościoła, zauważy, że jest już wymagana ilość osób, prosimy, aby pozostać na zewnątrz kościoła. Każdy wchodzi na swoją odpowiedzialność.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W kościele parafialnym odprawiane są one codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy również na majówki w terenie przy kapliczkach, które będą prowadzone przez księdza:
a) w poniedziałek o godz. 19.00 – na ul. Wesołej u p. Salamon
b) we wtorek o godz. 19.00 – w Szarem przy dzwonnicy
c) w środę o godz. 19.00 – na Małym Ciścu u p. Siedlak
Zapraszamy do modlitwy, szczególnie Parafian, którzy mieszkają w rejonie tych miejsc. Należy przynieść książeczkę z pieśniami i litanią do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy pod kapliczkami i krzyżami przydrożnymi gromadzą się codziennie, aby się wspólnie modlić.

2. W czwartek – 13 maja – przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00 (różaniec, majówka, procesja z Figurą wokół kościoła i msza św.). Odpowiedzmy na prośbę Maryi o modlitwę i pokutę.

3. Sakrament bierzmowania będzie udzielany przez ks. biskupa Damiana Muskusa 22 czerwca (wtorek), najprawdopodobniej w dwóch grupach. Młodzież z klas I szkół średnich i branżowych zapraszamy do kościoła w piątek na mszę św. o godz. 18.00 i obowiązkowe spotkanie. Wszystkich parafian, szczególnie chorych i starszych, prosimy o gorliwą modlitwę w intencji młodzieży, aby otwarli się na działanie Ducha Świętego i podeszli z wiarą i odpowiedzialnie do przyjęcia bierzmowania.

4. Również w piątek – po mszy św. wieczornej i spotkaniu dla bierzmowanych rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 7 w sobotę). Zapraszamy w dowolnej porze nocy. O każdej pełnej godzinie, pół godziny będzie adoracja prowadzona przez wspólnoty parafialne, a drugie pół godziny w ciszy. Przyjdźmy, poświęćmy czas na rozmowę z Jezusem, zadbajmy, aby Pan Jezus nie był sam.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.30 i 18.00. W Szarem o godz. 8.30 i 10.00. Składka inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na prace remontowe w kaplicy św. Antoniego (wymieniany jest podest ołtarzowy i wykładzina w prezbiterium). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wsparcie.

6. Pod chórem w kościele wystawiona jest Księga Zmarłych, którzy odeszli do wieczności w maju na przestrzeni ponad 230 lat. Prosimy, aby wyczytywać wypisane tam imiona i nazwiska, modlić się w ich intencji i zapalać świece wotywne. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o swoich przodkach.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Heleny Śleziak, Andrzeja Grabowskiego i Romana Legierskiego, których polecamy Bożemu Miłosierdziu.

INNE OGŁOSZENIE

Szczep Harcerski "Horyzont" wraz z Komitetem Pomocy Dla Wiktorka organizuje w niedzielę – 9 maja – od godz. 8.00 do 13.00 na Rynku w Milówce kiermasz ciast. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie 3 – letniego Wiktorka z Węgierskiej Górki, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.
W sobotę – 8 maja – w Gminnym Ośrodku Kultury w Milówce od godz. 15.00 do 18.00 będą zbierane ciasta na kiermasz. Bardzo prosimy wszystkich chętnych o upieczenie i dostarczenie ciasta do GOK-u.