Telefon:

II NIEDZIELA WIELKANOCY – ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – 11 kwietnia 2021

MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – 11 kwietnia
O godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00

Jeżeli będzie pogoda i będzie ciepło – na zewnątrz kościoła (przy Grocie Matki Bożej) będą odprawiane msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 12.30
W Kaplicy w Szarem msze św. o godz. 8.30 i 10.00 będą odprawiane na zewnątrz na schodach

Przypominamy, że obowiązuje dyspensa ks. biskupa od udziału we mszy św. i zachęcamy, aby skorzystać z transmisji mszy św. w telewizji i modlić się w domu. Szczególnie prosimy o to emerytów, osoby mające jakiekolwiek schorzenia, dzieci i wszystkich, którzy odczuwają lęk przed zarażeniem.
Jeżeli ktoś, przychodząc do kościoła, zauważy, że jest już wymagana ilość osób, prosimy, aby pozostać na zewnątrz kościoła. Każdy wchodzi na swoją odpowiedzialność.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Bożego Miłosierdzia. O 15.00 będzie nabożeństwo w kościele i w kaplicy w Szarem w Godzinie Miłosierdzia.
W tym roku przypada 100 rocznica zawierzenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej okazji dzisiaj zawierzamy Jezusowemu Sercu rodziny naszej Parafii. Zachęcamy, aby w domu – w rodzinie – odmówić wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt oddania Rodziny Sercu Jezusa (tekst można znaleźć na facebooku na profilu Parafia Milówka).

2. Parafian, którym obowiązki i zdrowie pozwalają, zapraszamy na msze św. w tygodniu rano o godz. 6.30 i 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed mszą św. o godz. 18.00.

3. W środę – 14 kwietnia – przypada rocznica Chrztu Polski (14 kwietnia 966). Można wywiesić flagi narodowe. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

4. W przyszłą niedzielę – 18 kwietnia – w Polsce będzie V Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpocznie się Tydzień Biblijny. W naszym kościele przez całą niedzielę będzie czytane Pismo Święte. Między mszami św. będzie czytana Ewangelia według Św. Marka, a od godz. 13.30 do 17.00 pozostałe Ewangelie. Zachęcamy do włączenia się w czytanie słowa Bożego: lista dla chętnych wystawiona jest pod chórem.
W niedzielę będą dodatkowe msze św. o godz. 12.30 i 17.00. Jeżeli pogoda pozwoli, to msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 12.30 będą odprawiane na zewnątrz kościoła – przy Grocie Matki Bożej. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa ks. biskupa od udziału w niedzielnej mszy św. Osoby, które modlą się w domu, oglądają msze św. w telewizji – nie popełniają żadnego grzechu.

5. W Szarem msze św. o godz. 8.30 i 10.00 będą odprawiane na zewnątrz kaplicy. Po pierwszej mszy św. również będzie czytana przez chętnych Ewangelia według Św. Marka. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przeczytali w domu tę Ewangelię.

6. W przyszłą niedzielę składka na prace remontowe w budynkach parafialnych i kaplicach. W Szarem na nowe ławki do kaplicy. W kwietniu zostanie oficjalnie udostępniona kaplica Św. Marii Magdaleny na cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. Planujemy oczyścić skarpę na cmentarzu od strony drogi na Prusów: wyciąć wszystkie zarośla, chwasty, usunąć śmieci, które ciągle są tam wyrzucane przez nieodpowiedzialne osoby, wygrabić całą skarpę. Prosimy o zgłaszanie chętnych firm lub osób, które zajmują się takimi robotami, którym zapłacimy za wykonaną pracę. Do 20 kwietnia można zgłaszać oferty telefonicznie (660-149-891) lub mailowo: kancelaria@parafiamilowka.pl