xxxIi niedziela zwykła - 11 listopada 2018

1. Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości dziękujemy Bogu za dar wolności i modlimy o pomyślność dla Ojczyzny oraz jedność i zgodę między Polakami.
Na każdej mszy świętej śpiewamy uroczyste De Deum laudamus, hymn Boże coś Polskę i modlimy się za Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi.
Uroczystości Gminne:
godz. 11.00 przemarsz od Remizy OSP pod pomnik Pamięci Narodowej
godz. 11.30 w kościele inscenizacja pt. „Ta co nie zginęła …” w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
godz. 11.45 Eucharystia w intencji Ojczyzny
godz. 12.30 przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie zostanie poświęcone miejsce pamięci poległych w I i II wojnie światowej Mieszkańców Milówki.
Prosimy o wywieszenie na domach flag narodowych.
Niech Bóg błogosławi Polskę!

2. W listopadzie codziennie przed wieczorną mszą św. modlimy się za zmarłych wypominanych. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o zmarłych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

3. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym. Poczujmy się za to odpowiedzialni, bo wszyscy z tego korzystamy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy rozumieją i wspierają bieżące funkcjonowanie kościoła, kaplicy w Szarem, kaplicy Św. Antoniego i kaplicy przedpogrzebowej oraz remonty w kaplicy Św. Marii Magdaleny i w budynkach parafialnych.

4. Za dwa tygodnie odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadzi ks. biskup Roman Pindel. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przygotowanie duchowe do tego ważnego wydarzenia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na mszę św. w piątek 23 listopada o godz. 17.00 na rozpoczęcie wizytacji (z udzielaniem bierzmowania). W niedzielę 25 listopada na msze św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków, którzy są w związkach już ponad 25 lat (będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich), natomiast młodsze małżeństwa z dziećmi zapraszamy na mszę św. o godz. 11.30 (z udzielaniem błogosławieństwa rodzinnego). Szczegółowy program wizytacji będzie podany za tydzień.

5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Stanisława Wełniaka, Krzysztofa Szczotki, Władysława Maślanki i Genowefy Kossakowskiej, których polecamy Bożemu miłosierdziu.


 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Dzień skupienia dla kobiet - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które pragną spędzić czas z Bogiem i z samą sobą, aby odkrywać swoje piękno i niepowtarzalność w zamyśle Stwórcy, na Dzień Skupienia, który odbędzie się w parafii pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Najbliższe spotkanie już 17 listopada, a kolejne 19 stycznia, 23 marca i 15 czerwca 2019 r.
Pragniemy w kobiecym gronie zadbać o swoje potrzeby całościowo, dlatego nasze spotkania obejmują coś dla ducha (Eucharystia, Adoracja) coś dla umysłu (konferencja biblijna, warsztaty rozwoju osobistego), coś dla ciała (spotkanie m.in. ze stylistką, kosmetyczką, makijażystką). Nie zabraknie też czasu na twórczą pracę w grupach, poczęstunek i rozmów wszelkich w tym wyjątkowym towarzystwie.
Koszt udziału to 30 zł – część I w godzinach 8.45-13.00; a 50 zł całość- od 8.45-16. Kwota przeznaczona jest na cele organizacyjne tego wydarzenia.
Panie, chętne do wzięcia udziału w Dniu Skupienia, prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 518 625 378.
Gdyby któraś pani chciała wziąć udział w Dniu Skupienia z malutkim dzieckiem, w kościele znajduje się kącik dla matki z dzieckiem, gdzie można przebrać lub nakarmić maleństwo.

Adres:
Kościół pw. św. Pawła Apostoła,
ul. św. Pawła 2,
43-382 Bielsko-Biała
osiedle Polskich Skrzydeł.

Znajdź nas na facebooku ;) https://www.facebook.com/tajedynawsercuPana/

 

* Spotkania małżeńskie

odbędą się w dniach 16-18 listopada br. (piątek-niedziela) w Rychwałdzie. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: http://diecezja.bielsko.pl/dla-rodziny/spotkania-malzenskie

Natomiast zapisy przyjmowane są telefonicznie: 606 220 111.

 

* Msze Święte w tradycji grekokatolickiej

Bardzo prosimy o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych i na tablicy ogłoszeń informacji o Mszach Świętych w tradycji grekokatolickiej dla przebywających na terenie naszej diecezji grekokatolików:
Uprzejmie zapraszamy i informujemy, że w każdą niedzielę (od 18 listopada) o godz 16:00 będą sprawowane msze święte (liturgie) w tradycji greckokatolickiej, w dolnej kaplicy kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ul. Straconki 12 w Bielsku-Białej Leszczynach.

ks. Piotr Pawliszcze

 

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.