VI Niedziela WIELKANOCNA - 21 maja 2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości I Komunii św. dzieci z klas III. Rodzicom dziękujemy za ufundowanie nowego pięknego ornatu maryjnego. Zapraszamy dzieci i rodziny w „Białym Tygodniu” na majówki i msze św. o godz. 17.30. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za możliwość przyjmowania Jezusa do swojego serca. W sobotę 27 maja o godz. 6.30 wyjazd dzieci komunijnych z rodzicami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

2. W tym tygodniu zapraszamy na majówki na terenie naszej parafii z udziałem księdza:
- w poniedziałek – 22 maja o godz. 19.30 – przy kapliczce na Placu Pawlusów
- we wtorek – 23 maja o godz. 19.30 – w kaplicy Św. Marii Magdaleny na cmentarzu
- w środę – 24 maja o godz. 19.30 – w Szarem przy kapliczce w pobliżu kaplicy
- w czwartek – 25 maja o godz. 19.30 – przy kapliczce na ul. Wesołej u p. Salamon
- w piątek – 26 maja o godz. 19.30 – w kaplicy św. Antoniego
- w sobotę – 27 maja o godz. 19.30 – przy kapliczce pod Suchą Górą
Należy zabrać książeczkę do modlitwy i można wziąć coś do siedzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza mieszkańców danego rejonu.

3. W środę (24.05) przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach

4. W piątek (26.05) obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. o błogosławieństwo Boże dla wszystkich Mam. Jako prezent po mszy św. dzieci z Fundacji Braci Golec przygotowały koncert, na który zapraszamy wszystkie Mamy. Niech modlitwa i koncert będą wyrazem naszej wdzięczności za kochające serca matek.

5. W najbliższym czasie zapraszamy na parafialne wyjazdy:
a) w przyszłą niedzielę (28.05) o godz. 14.00 do kina w Bielsku-Białej na film „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa - modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Zapisy w zakrystii
b) dla młodzieży - w sobotę 3 czerwca - na Pola Lednickie. Informacje u ks. Miłosza
c) we wtorek – 6 czerwca – do Sanktuarium „Ecce Homo” i grobu św. Brata Alberta w Krakowie oraz do Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Zapisy w zakrystii.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XVIII Przeglądzie Piosenki Religijnej, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Kultury do 5 czerwca. Tam również lub w kancelarii można pobrać Kartę zgłoszenia i Regulamin Przeglądu.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Julii Porębskiej, Józefa Zawady i Anny Łuka, których polecamy Bożemu miłosierdziu.