święto chrztu pańskiego - 12 STYCZNIA 2020

1. Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły i trwa w pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową. Zachowujemy jednak tradycję śpiewania kolęd do 2 lutego.

2. W czasie ferii zimowych, które będą trwały przez najbliższe dwa tygodnie (do 26 stycznia) zapraszamy na msze św. w tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 7.30 do 11.00 i dodatkowo w czwartki po mszy św. wieczornej do godz. 18.00.

3. Od soboty – 18 stycznia – w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego są słowa: „Życzliwymi bądźcie” (Dz 28,2). Pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach o chrześcijanach z innych Kościołów, abyśmy jako uczniowie Chrystusa współpracowali i dążyli do jedności.

4. Bardzo prosimy, aby msze święte rocznicowe i jubileuszowe zamawiać z dużym - kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli nie ma już wolnego terminu na mszę św. indywidualną, zachęcamy do dołączania swoich intencji do mszy świętych zbiorowych: we czwartki o godz. 17.00 za zmarłych, a w soboty o godz. 17.00 za obchodzących imieniny, jubileusze, za chorych, za zdających egzaminy itp.
Z serca dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy kierując się wiarą w zbawczą moc Eucharystii zamawiają msze święte w różnych intencjach. Bóg zapłać!

5. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remonty kaplic i budynków parafialnych. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dotychczasowe życzliwe wsparcie podejmowanych inwestycji.

6. Plan wizyty duszpasterskiej w czasie ferii:

PONIEDZIAŁEK 13 I 2020
1) ul. Kaflarska - od g. 9.00 - ks. Marcin
2) ul. Piłsudskiego – od godz. 15.00 - ks. Proboszcz

WTOREK 14 I 2020 ul. Kałuży i ul. Wichrowa – od godz. 9.00 – ks. Marcin

PONIEDZIAŁEK 20 I 2020
1) ul. Jagiellońska od Snozy do ul. Leśnej – od godz. 13.00 – ks. Wojciech
2) SZARE - Od rodziny Kubiców i SZARE - SUCHE – od godz. 9.00 - ks. Grzegorz Lach
3) ul. Piastowska – od godz. 13.00 – ks. Grzegorz Lach

WTOREK 21 I 2020 – OD GODZ. 9.00
1) ul. Jana Kazimierza od ronda do ul. Kałuży (po stronie kościoła) i ul. Jana Kazimierza od ul. Bednarczyka do ronda (po stronie Soły) – ks. Roman
2) ul. Sosnowa i ul. Krzywa i  ul. Słoneczna oraz ul. Łączna – ks. Wojciech
3) ul. Mostowa i ul. Grunwaldzka od mostu do ronda – ks. Grzegorz Lach

Jeżeli ktoś z różnych względów nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragnie, aby jego dom został pobłogosławiony, prosimy, aby z dowolnym księdzem ustalił nowy termin odwiedzin duszpasterskich. Świece, krzyż kolędowy i inne dewocjonalia, a także Pismo Świętego, modlitewniki, ciekawe książki katolickie dla dzieci i dla starszych, można nabyć w nowo otwartej naszej Księgarni Katolickiej Cherubinek Pl. Wolności 8b (naprzeciw kościoła).


INNE OGŁOSZENIA

* Uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Nieledwi serdecznie zapraszają wszystkich na Jasełka, które odbędą się dzisiaj po południu (niedziela) - o godz. 15.00 w remizie OSP w Nieledwi. Przy tej okazji można również zobaczyć tam piękną ruchomą szopkę.

* Wójt Gminy Milówka informuje o naborze wniosków o dofinansowanie do unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy do 14 lutego br.

 

 SPRAWY CMENTARZA PARAFIALNEGO W MILÓWCE

Trwa inwentaryzacja (porządkowanie) grobów i dokumentacji cmentarnej. Zainteresowanie jest duże i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie nawiązują kontakt i pragną pomóc w uporządkowaniu ewidencji grobów, aby było wiadomo kto jest pochowany w danym grobie i kto jest jego opiekunem, odpowiedzialnym za utrzymanie porządku. Jest wiele stwierdzeń typu: „Dobrze, że bierzecie się za zaniedbane i nieuporządkowane groby, aby nasz cmentarz wreszcie wyglądał godnie”. Dziękujemy za docenienie remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny (wiele osób wspiera ofiarami prowadzone prace) i za każde dobre słowo, bo temat jest trudny i niekiedy ciężko komuś zwrócić uwagę, że nie dba o groby swoich dziadków, a nawet niestety rodziców. Staramy się to robić delikatnie, bez pretensji, zachowując dyskrecje, bo różne są sytuacje rodzinne.
Przypominamy, że pojawiły się - szczególnie w najstarszej części cmentarza – w sektorze „F” - kartki informacyjne. Są cztery rodzaje kartek:
a) informacja: „Grób przeznaczony do likwidacji” – zamieszczona została głównie na grobach zaniedbanych, które nie mają tabliczki informującej kto jest pochowany w grobie ani w bazie parafialnej nie jest zaznaczone kto jest opiekunem danego miejsca. Sama informacja nie oznacza, że grób od razu będzie likwidowany. Jeżeli ktoś z bliskich chce zachować miejsce zachęcamy, by zgłosić się do kancelarii parafialnej i podać dane osób spoczywających i osoby żyjącej, która podejmie się opieki nad danym grobem. Osoby zainteresowane maja czas jednego roku od zamieszczenia kartek - na podjęcie decyzji. Jeśli do tego czasu nikt z rodziny się nie zgłosi, dopiero wówczas groby będą likwidowane.
b) „Wolne miejsce, możliwość wykupu”. Ta informacja oznacza, że dane miejsce nie jest objęte rezerwacją i można je wykupić. Zachęcamy do rozejrzenia się w okolicach grobów swoich najbliższych i wykupienia wolnych miejsc na starej części cmentarza.
c) „Konieczne jest potwierdzenie rezerwacji”. Bardzo często zdarza się, że miejsca zarezerwowane, a nie wiadomo kto zarezerwował. Potwierdzenie rezerwacji domaga się uzupełnienia danych osoby rezerwującej oraz dopełnienia formalności.
d) najwięcej kartek zamieszczonych w sektorze „F” zawiera informację: „Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną”. Celem kontaktu jest przede wszystkim ustalenie żyjącego opiekuna danego grobu. Większość miejsc nie ma podanej osoby z najbliższej rodziny, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za dane miejsce. Obowiązkiem rodziny jest zadbanie o groby najbliższych i wyznaczenie opiekuna grobu, który zatroszczy się o wszelkie formalności związane z danym miejscem.

W planach jest dokonanie przeglądu wszystkich grobów na całym cmentarzu. Nie trzeba czekać z kontaktem, aż pojawi się kartka. Planujemy kontynuacje remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny i rewitalizację cmentarza.
Sprawy związane z cmentarzem można załatwiać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach jej urzędowania, czyli we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 7.30 do 11.00. Dziękujemy za życzliwą współpracę i kontakt.

 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

 * We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.