II NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 STYCZNIa 2019

1. Do piątku – 25 stycznia – trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa (Pwt 16,20): „Dąż do sprawiedliwości”. Módlmy się, abyśmy jako uczniowie Chrystusa żyli w zgodzie i „stanowili jedno”.

2. W poniedziałek – 21 stycznia – przypada wspomnienie św. Agnieszki. W tym dniu swoje święto mają wszystkie babcie, które obejmujemy modlitwą, wypraszając zdrowie i Boże błogosławieństwo, a zmarłym Babciom – radość życia wiecznego.

3. We wtorek – 22 stycznia – przypada Dzień Dziadka. Zapraszamy do udziału we mszy św. Dziękujemy Bogu za naszych dziadków i prosimy dla nich o zdrowie i opiekę Bożą, a dla zmarłych o pokój wieczny.

4. W dniach od 22 do 27 stycznia odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. W spotkaniu biorą udział dwie osoby z naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży, aby pozostała wierna Panu Bogu i Kościołowi.

5. W sobotę – 26 stycznia – przypada wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.

6. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli w swoich domach kapłanów z wizytą kolędową. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość i gościnność, za możliwość wspólnej modlitwy i za szczere rozmowy. Dziękujemy za poczęstunki, obiady, kawy, herbaty, ciasta i słodycze (przepraszamy, że nie zawsze byliśmy w stanie skorzystać z tej gościnności, bo były one niekiedy zbyt często, ale doceniamy wszystkie przygotowania i starania – i z serca za to dziękujemy). Również dziękujemy za przywiezienie i odwiezienie księdza. Dziękujemy za złożone ofiary, które w części są przeznaczone na ogrzewanie w budynkach, w których mieszkamy, na seminarium duchowne w Krakowie i na kurię diecezjalną w Bielsku-Białej. Dziękujemy również za życzliwość dla ministrantów i lektorów. Zapewniamy o ofiarowaniu mszy świętych i modlitwy za wszystkich Parafian, aby Bóg błogosławił Wam w Nowym Roku. „Bóg zapłać!”

7. W przyszłą niedzielę – 27 stycznia – po mszy św. wieczornej zapraszamy na świąteczno-karnawałowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Kasperek, którą polecamy Bożemu miłosierdziu.

ZAPROSZENIE DLA MATURZYSTÓW

Zapraszamy na rekolekcje dla dziewcząt i chłopców w dniach 1-3 lutego br., które poprowadzi ks. Przemysław Gawlas (były wikariusz naszej parafii). Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym przy Parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu k. Skoczowa.
Temat: Idę z mocą Bożego Ducha. Zgłoszenia do 30 stycznia br. w Wydziale Katechetycznym. Zapisy drogą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 734-176-647. Koszt 120 zł.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Msze Święte w tradycji grekokatolickiej

Bardzo prosimy o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych i na tablicy ogłoszeń informacji o Mszach Świętych w tradycji grekokatolickiej dla przebywających na terenie naszej diecezji grekokatolików:
Uprzejmie zapraszamy i informujemy, że w każdą niedzielę (od 18 listopada) o godz 16:00 będą sprawowane msze święte (liturgie) w tradycji greckokatolickiej, w dolnej kaplicy kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ul. Straconki 12 w Bielsku-Białej Leszczynach.

ks. Piotr Pawliszcze

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.