XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 sierpnia 2018

1. Zapraszamy na msze święte, które odprawiane są rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. W czasie wakacji w ciągu dnia jest możliwość indywidualnej modlitwy w ciszy w kościele, gdyż jest on otwarty przez cały dzień. Dziękujemy osobom, które podejmują dyżur modlitewny i w ten sposób troszczą się o bezpieczeństwo świątyni.

2. W środę – 22 sierpnia – o godz. 5.00 od GOK-u (w Górnej Milówce o 4.45) wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Starego Sącza do grobu św. Kingi. Będzie tam odprawiana msza św. w intencji wszystkich Parafian.

3. W przyszłą niedzielę – 26 sierpnia – obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przez cały dzień będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 17.30 nieszpory maryjne.

4. Wójt Gminy Milówka i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają w przyszłą niedzielę na „Zakończenie Lata” zwieńczone „Dożynkami Gminnymi”. O godz. 15.00 zapraszamy na mszę św. dożynkową, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony i trud pracy rolników. Po mszy św. będzie przejście w korowodzie do amfiteatru i tam dalsza część Dożynek Gminnych. Program całego wydarzenia można znaleźć na plakatach i na stronie internetowej GOK-u.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Piotra Roczyny, natomiast jutro o godz. 15.00 w kościele pogrzeb śp. Antoniego Malika. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

INNE OGŁOSZENIA

* Na stulecie odzyskania niepodległości Rada Sołecka w Milówce podjęła inicjatywę wykonania miejsca pamięci – tablic z nazwiskami osób z Milówki, które zginęły w obronie Ojczyzny od 1914 roku do 8 maja 1945 roku.
Sporo czasu upłynęło, a wielu tych którzy walczyli o wolność i zginęli w różnych miejscach nie doczekało się godnego ich uhonorowania. Czas mija, pamięć się zaciera, pora więc, by na parafialnym cmentarzu powstało takie miejsce, by można tam zapalić świecę i przystanąć w zadumie.
Projekt już jest zaaprobowany. Chcemy rozpocząć prace, ale nie do końca możemy, bo związane to jest z funduszami. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe tej pięknej inicjatywy. Pomóżcie by to przedsięwzięcie mogło być zrealizowane, nie tylko dla nas, ale i następnych pokoleń.
Ofiary na ten cel będzie można złożyć przed kościołem do skarbony przez dwie niedziele: 26 sierpnia i 2 września br. Prosimy również o wpłaty na konto: ETNO Bank: 94 8140 1019 0044 8600 2000 0030, które udostępniła Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP, Plac Wolności 9, 34-360 Milówka

* Gminy Ośrodek Kultury w Milówce zaprasza na koncert „Muzyka nocy letniej” w wykonaniu kwartetu smyczkowego „Beskid Quartet”, który odbędzie się 24 sierpnia o godz. 19.00 przy Muzeum Stara Chałupa w Milówce.

* W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce trwa nabór do szkoły policealnej na kierunki: opiekun medyczny (2 semestry) i technik bhp (3 semestry) oraz do klasy drugiej 2 – letniego liceum dla dorosłych.
Opiekun medyczny to zawód przyszłościowy! Absolwenci znajdują zatrudnienie w ośrodkach opieki i w szpitalach jako personel pomocniczy. Są jeszcze wolne miejsca w zasadniczej szkole zawodowej (obecnie : Szkoła Branżowa I stopnia), zawody: kucharz i magazynier – logistyk. Nauka w szkole jest bezpłatna!

* Gminny Ośrodek Kultury poszukuje naocznych świadków wydarzeń z 1943 roku, które miały miejsce w Kamesznicy, kiedy to w bestialski sposób zostało zamordowanych 10 naszych rodaków podczas publicznej zbiorowej egzekucji w dniu 3 września 1943 roku. Prosi się również członków rodzin, których bliscy zostali straceni w tym dniu, aby podzielili się swoimi wspomnieniami.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.