III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 KWIETNIa 2018

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy X Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego”. Od godz. 12.30 do 22.00 w kościele odbywa się Maraton biblijny, czyli modlitewne czytanie i słuchanie Pisma Świętego. Wybierzmy się, aby w ten sposób pomodlić się i napełnić swoje serce Słowem Bożym. Postarajmy się w tym tygodniu codziennie w domu czytać Pismo Święte.

2. Serdecznie zapraszamy na spotkania w kolejne dni Tygodnia Biblijnego:
* poniedziałek, 16 kwietnia, godz. 17.15 - dzieci ze Szkoły Podstawowej zaprezentują scenki biblijne, następnie msza św., a po mszy św. konferencja audiowizualna biblisty ks. Waldemara Chrostowskiego na temat Pisma Świętego
* wtorek, 17 kwietnia, godz. 17.30 - Rycerstwo św. Michała Archanioła przybliży charyzmaty Ducha Świętego, a po mszy św. zapraszamy do salki na I część warsztatów biblijno-psychologicznych „Jaki jest mój Bóg?”
* środa, 18 kwietnia, godz. 17.15 - Róże Różańcowe poprowadzą modlitwę, a po mszy św. katecheza „Duch Święty w Nowym Testamencie”
* czwartek, 19 kwietnia, godz. 17.00 – w nowej salce konferencja audiowizualna ks. Krzysztofa Wonsa SDS na temat czytania Pisma Świętego, po mszy św. modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę Przymierza Rodzin „Mamre”
* piątek, 20 kwietnia, godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o dary Ducha Świętego prowadzona przez Domowy Kościół i Scholę, po mszy św. II część warsztatów biblijno-psychologicznych o obrazach Boga, które nosimy w sobie
* sobota, 21 kwietnia, godz. 17.00 - Straż Honorowa NSPJ poprowadzi spotkanie modlitewne tekstami Pisma Świętego, a po mszy św. w salce konferencja dra Krzysztofa Kosibóra na temat: Kim jest Duch Święty?
Zespół Charytatywny będzie prowadził codziennie wieczorem stoisko z książkami o tematyce religijnej, będzie można nabyć również Pismo Święte.

3. W przyszłą niedzielę po południu będziemy gościć ks. Piotra Koszyka i ks. Grzegorza Drewniaka, którzy przyjadą z ks. Biskupem z Tanzanii. O godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z misjonarzami, a następnie o godz. 18.00 odprawią oni mszę św. Przez całą niedzielę do skarbony przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na misje, która zostanie przekazana ks. Piotrowi i ks. Grzegorzowi.

4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Michała Kochutka i Tadeusza Janoty, których polecamy Bożemu miłosierdziu.

INNE OGŁOSZENIE

Sołtys, Rada Sołecka wraz z Wójtem Gminy i Radnymi Sołectwa zwracają się z prośbą do Mieszkańców o włączenie się w akcję „SPRZĄTANIA MILÓWKI” w sobotę 28 kwietnia br. Przedstawiciele grup mieszkańców chcących wziąć udział w akcji sprzątania ulic, terenów wodnych oraz leśnych, a także terenów wokół cmentarza, proszeni są o zgłoszenie się do Sołtysa, Radnych, członków Rady Sołeckiej lub pracownika GZGK p. Tomasza Matuszka (tel. 33 8615 323) do 26 kwietnia, aby odebrać worki i rękawice do sprzątania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynią się do powodzenia akcji.