XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LIPca 2020

1. Zapraszamy Parafian i Gości w tygodniu na msze święte o godz. 7.00 i 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, następnie msza św. Ze spowiedzi św. można skorzystać codziennie pół godziny przed mszą św. rano i wieczorem, a w niedziele pół godziny przed mszą św. o godz. 7.00.
Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu dnia, przechodząc obok kościoła, wstępują na osobistą modlitwę. Kościół jest otwarty przez cały dzień. Jezus zaprasza i czeka na każdego. Dziękujemy osobom, które podejmują dyżur modlitewny w ciągu dnia.

2. W poniedziałek – 13 lipca – nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00, następnie procesja wokół kościoła i msza św. wieczorna. Będzie można nabyć świece na procesję i pomoce modlitewne. Zachęcamy do podjęcia pokuty i modlitwy różańcowej, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

3. W czwartek – 16 lipca – przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Na mszy św. wieczornej można uroczyście przyjąć szkaplerz i odnowić swoje zobowiązania z tym związane. Pod chórem przed mszą św. będzie można nabyć nowy szkaplerz płócienny, który zostanie poświęcony na mszy św. Zachęcamy przy tej okazji do noszenia medalików, szkaplerzy, krzyżyków, które są znakiem naszej przynależności do Boga i przypominają nam o wierze i dawaniu dobrego świadectwa.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na dodatkową mszę św. o godz. 14.00 w kaplicy na Prusowie. W czasie wakacji nie zapominajmy w niedzielę o mszy św.

5. Z tydzień w niedzielę w godzinach od 9.00 do 13.00 w ambulansie przy plebanii odbędzie akcja krwiodawstwa. Tych, którym zdrowie pozwala, zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem w imię miłości bliźniego.

6. Na cmentarzu parafialnym prowadzona jest inwentaryzacja grobów i dokumentacji cmentarnej. Sukcesywnie są oznaczane groby, które wymagają uzupełnienia danych, aby było wiadomo kto jest opiekunem grobu odpowiedzialnym za utrzymanie porządku i czy miejsce jest opłacone. Wszelkich informacji udzielamy w kancelarii parafialnej, która czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 7.30 do 11.00. Można również kontaktować się telefonicznie: nr kom. 660-149-891. Bardzo prosimy, aby uporządkować groby bliskich przed odpustem św. Marii Magdaleny.

7. W przyszłą niedzielę składka na remont kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie wspierają prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Stanisława Pytla i Piotra Pazdana, których polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

INNE OGŁOSZENIA

* Informacja dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają z Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.
Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować się z sanatorium, do którego zostali Państwo skierowani i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem wyjazdu. Informację o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymują Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymują Państwo listownie razem ze skierowaniem.

* Bezpośrednie przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa od miesiąca lipca 2020 roku odbywać się będzie w formie stacjonarnej, zgodnie z obowiązującymi w Polsce wytycznymi oraz zachowaniem reżimu sanitarnego. Obejmuje ono nauki przedślubne oraz trzy rozmowy w katolickiej poradni rodzinnej. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: nauki.rodzina.bielsko.pl
W razie wszelkich wątpliwości prosi się o kontakt telefoniczny (734 176 645) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00.

* Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Milówce prosi o składanie wniosków o dowóz dzieci niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski należy składać w siedzibie zakładu do 15 lipca br.

 * Ogłaszamy zapisy dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Kraina Przygód” w Milówce. Planowane otwarcie 1 września br. Placówka pozwoli połączyć edukację przedszkolną z terapią dla dzieci z autyzmem, z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością ruchową lub intelektualną, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z wadą słuchu lub wzroku. Oferujemy szeroki zakres bezpłatnej terapii. Rodziców zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 519-472-947. Wszelkie informacje można uzyskać również pod adresem: Milówka, ul. Jana Kazimierza 128 (Dom Katolicki).

 

SPRAWY CMENTARZA PARAFIALNEGO W MILÓWCE

Trwa inwentaryzacja (porządkowanie) grobów i dokumentacji cmentarnej. Zainteresowanie jest duże i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie nawiązują kontakt i pragną pomóc w uporządkowaniu ewidencji grobów, aby było wiadomo kto jest pochowany w danym grobie i kto jest jego opiekunem, odpowiedzialnym za utrzymanie porządku. Jest wiele stwierdzeń typu: „Dobrze, że bierzecie się za zaniedbane i nieuporządkowane groby, aby nasz cmentarz wreszcie wyglądał godnie”.

Dziękujemy za docenienie remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny (wiele osób wspiera ofiarami prowadzone prace) i za każde dobre słowo, bo temat jest trudny i niekiedy ciężko komuś zwrócić uwagę, że nie dba o groby swoich dziadków, a nawet niestety rodziców. Staramy się to robić delikatnie, bez pretensji, zachowując dyskrecje, bo różne są sytuacje rodzinne.

Przypominamy, że w sierpniu 2019 roku pojawiły się w sektorze „F” - kartki informacyjne. Są cztery rodzaje kartek:

a) informacja: „Grób przeznaczony do likwidacji” – zamieszczona została głównie na grobach zaniedbanych, które nie mają tabliczki informującej kto jest pochowany w grobie ani w bazie parafialnej nie jest zaznaczone kto jest opiekunem danego miejsca. Sama informacja nie oznacza, że grób od razu będzie likwidowany. Jeżeli ktoś z bliskich chce zachować miejsce zachęcamy, by zgłosić się do kancelarii parafialnej i podać dane osób spoczywających i osoby żyjącej, która podejmie się opieki nad danym grobem. Osoby zainteresowane maja czas jednego roku od zamieszczenia kartek - na podjęcie decyzji, czyli do 30 listopada 2020 roku. Jeśli do tego czasu nikt z rodziny się nie zgłosi, wówczas groby będą likwidowane.

b) „Wolne miejsce, możliwość wykupu”. Ta informacja oznacza, że dane miejsce nie jest objęte rezerwacją i można je wykupić. Zachęcamy do rozejrzenia się w okolicach grobów swoich najbliższych i wykupienia wolnych miejsc na starej części cmentarza.

c) „Konieczne jest potwierdzenie rezerwacji”. Bardzo często zdarza się, że miejsca zarezerwowane, a nie wiadomo kto zarezerwował. Potwierdzenie rezerwacji domaga się uzupełnienia danych osoby rezerwującej oraz dopełnienia formalności.

d) najwięcej kartek zamieszczonych w sektorze „F” zawiera informację: „Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną”. Celem kontaktu jest przede wszystkim ustalenie żyjącego opiekuna danego grobu. Większość miejsc nie ma podanej osoby z najbliższej rodziny, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za dane miejsce. Obowiązkiem rodziny jest zadbanie o groby najbliższych i wyznaczenie opiekuna grobu, który zatroszczy się o wszelkie formalności związane z danym miejscem.

W planach jest dokonanie przeglądu wszystkich grobów na całym cmentarzu. Nie trzeba czekać z kontaktem, aż pojawi się kartka. Planujemy kontynuacje remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny i rewitalizację cmentarza.
Sprawy związane z cmentarzem można załatwiać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach jej urzędowania, czyli we wtorki i czwartki w godzinach od 7.30 do 11.00. Dziękujemy za życzliwą współpracę i kontakt.

 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

 * We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.