V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 maja 2019

1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości I Komunii św. dzieci z klasy III. Zapraszamy dzieci i rodziny w „Białym Tygodniu” na majówki i msze św. o godz. 17.30. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za możliwość przyjmowania Jezusa do serca. W sobotę 25 maja o godz. 7.00 wyjazd dzieci komunijnych z rodzicami do Krakowa Łagiewnik.

2. Plan majówek przy kapliczkach z udziałem księdza:
a) we wtorek o godz. 19.00 w Kaplicy Św. Marii Magdaleny na cmentarzu i na ul. Wesołej u p. Salamon
b) w środę o godz. 19.00 w Szarem przy dzwonnicy
c) w piątek o godz. 19.00 na Suchej Górze
Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie dzieci i młodzież, którzy mieszkają w rejonie tych miejsc.

3. W przyszłą niedzielę – 26 maja – będziemy modlić się za wszystkie Matki z okazji ich święta. Po mszy św. o godz. 11.30 będzie koncert dla Mam w wykonaniu dzieci z Fundacji Braci Golec. Serdecznie zapraszamy!
Do skarbony przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Radio Diecezjalne „Anioł Beskidów”, które prowadzi działalność ewangelizacyjną.

4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marka Ferstera i Mariana Kochutka, których polecamy Bożemu miłosierdziu.


INNE OGŁOSZENIA

* Wójt Gminy informuje, że dyżur wakacyjny w przedszkolu będzie organizowany od 1 do 31 lipca br. w Przedszkolu w Milówce dla dzieci z terenu całej gminy. Karty zgłoszenia dziecka należy składać do 29 maja w Przedszkolu w Milówce. Pozostałe informacje u Pani Dyrektor placówki.

* Parafia w Kamesznicy organizuje wyjazd na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, które odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Częstochowie. Wyjazd 1 czerwca br. o 9.00 z Kamesznicy (godzina wyjazdu z Milówki zostanie przekazana przy zgłoszeniu), powrót z Częstochowy po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Podczas zawierzenia wierni uczestniczą w drodze krzyżowej Wałami Jasnogórskimi, różańcu wynagradzającym i mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu. Koszt przejazdu 40 zł, zapisy u ks. Jerzego Kajzara pod numerem telefonu 503-330-079.

* Rekrutacja do ZSOiT w Milówce – rok szkolny 2019/2020

Dyrektor ZSOiT w Milówce informuje o rozpoczęciu naboru do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020. Szkoła oferuje absolwentom gimnazjum i szkoły podstawowej następujące typy szkół:

Liceum Ogólnokształcące
- klasa matematyczno-przyrodnicza
- klasa humanistyczno-językowa

Technikum
- technik ekonomista
- technik logistyk
- technik informatyk
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik hotelarstwa

Branżowa Szkoła I Stopnia
- kucharz
- magazynier - logistyk

Rekrutacja elektroniczna - od 13 maja br. W przypadku pytań lub problemów z logowaniem prosimy o zgłoszenie się do szkoły, kontakt telefoniczny lub mailowy (tel.33 8 637 555, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dla osób dorosłych ZSOiT proponuje BEZPŁATNE szkoły:
- Liceum dla Dorosłych
- Szkołę Policealną - opiekun medyczny i technik BHP

Więcej informacji  można znaleźć na stronie szkoły www.zsoitmilowka.pl

Dyrektor Szkoły
Cecylia Dunat

* Trwają zapisy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną już od 3 roku życia na nowy rok szkolny 2019/2020 do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Promyk” w Milówce. Ośrodek znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Jana Kazimierza 128. Telefon: 33 8637744. Strona internetowa: www.milowkapromyk.pl

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

 

PIELGRZYMKI PARAFIALNE

* W sobotę – 1 czerwca – na Lednicę. Jest to wyjazd dla młodzieży, którą szczególnie zachęcamy do udziału. Wszelkie informacje u ks. Miłosza

* Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, która odbędzie się 15 czerwca 2019 r. (tj. sobota). Będzie to XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa, podczas której uroczyście obchodzony będzie jubileusz 150-lecia SH NSPJ na ziemi polskiej. Koszt około 40 zł. Zapisy w zakrystii i u p. Agnieszki Bieniek (tel.: 691 675 113).

* Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 28 czerwca br. (w 38 rocznicę Objawień Maryjnych). W zakrystii można zabrać bogaty i ciekawy program. Informacje i zgłoszenia u pani Hani Białożyt tel. 666-847-540.

 OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Rekolekcje dla kobiet po rozwodzie i w separacji  odbędą się w dniach 24-26 maja br. w domu rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie. Zapisy przyjmuje Pani Małgorzata Kowalska (tel.: 507 503 090 lub drogą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.