XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 lipCa 2019

1. Zapraszamy Parafian i Gości w tygodniu na msze święte o godz. 7.00 i 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, następnie msza św. Ze spowiedzi św. można skorzystać codziennie pół godziny przed mszą św. rano i wieczorem, a w niedziele pół godziny przed mszą św. o godz. 7.00.
Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 7.30 do 11.00 i dodatkowo w czwartki po mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Można również telefonicznie kontaktować się w sprawach kancelaryjnych: nr kom. 660-149-891.
Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu dnia, przechodząc obok kościoła, wstępują na osobistą modlitwę. Dlatego kościół jest otwarty przez cały dzień. Jezus zaprasza i czeka na każdego. Osoby, które podejmują dyżur modlitewny starają się dbać o bezpieczeństwo świątyni. Dziękujemy im za tę posługę.

2. W poniedziałek - 15 lipca - o godz. 16.00 w nowej salce spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie, która planowana jest w dniach od 20 do 27 września br.

3. We wtorek – 16 lipca – przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Na mszy św. wieczornej będzie można uroczyście przyjąć szkaplerz i odnowić swoje zobowiązania z tym związane. Pod chórem przed mszą św. będzie można nabyć nowy szkaplerz płócienny, który zostanie poświęcony na mszy św. Zachęcamy przy tej okazji do noszenia medalików, szkaplerzy, krzyżyków, które są znakiem naszej przynależności do Boga i przypominają nam o wierze i dawaniu dobrego świadectwa.

4. W przyszłą niedzielę w godzinach od 9.00 do 13.00 w ambulansie przy plebanii odbędzie akcja krwiodawstwa. Tych, którym zdrowie pozwala, zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem w imię miłości bliźniego.

5. Trwają prace przy wymianie dachu na kaplicy św. Marii Magdaleny na cmentarzu. Aktualnie kładziona jest nowa więźba i zostaną położone nowe gonty. Stare krokwie i belki były zupełnie zgnite i zniszczone przez kornika. Zostanie również zmieniona elewacja kaplicy, zdjęto styropian, który przyczynił się do zawilgocenia ścian. Prace są prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków i wymagają szeregu uzgodnień i pozwoleń. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont kaplicy na cmentarzu. Patronka tej kaplicy św. Maria Magdalena ma wielu czcicieli w naszej parafii, dlatego prosimy o życzliwe wsparcie remontu. Można ofiary w niedzielę składać również w kopertach, podpisując ofiarodawców. Ich imiona i nazwiska wpisujemy do Księgi Ofiarodawców, która pozostanie w kancelarii jako kronika. W Szarem składka na remont tamtejszej kaplicy. Ponadto prowadzony jest remont parteru na starej wikarówce, gdzie będą sale na spotkania parafialne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy rozumieją i wspierają remonty i inwestycje w kaplicach i budynkach parafialnych. Bóg zapłać!

6. XXVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Bielska-Białej Hałcnowa. W niedzielę, 11 sierpnia pielgrzymi wejdą na Wały Jasnogórskie. Zapisy w Węgierskiej Górce w Gminnej Bibliotece Publicznej ul. Zielona 43. Szczegóły dotyczące zapisów i pielgrzymowania dostępne są na stronach internetowych: www.pielgrzymka.bielsko.pl

7. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.parafiamilowka.pl i profilu na facebooku Parafia Milówka - prosimy o polubienie. Zamieszczane są tam m. in. ogłoszenia i intencje mszalne.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.