XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 października 2017

1. Trwa miesiąc różańcowy. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach, zwłaszcza o ks. Piotrze Koszyku i ks. Grzegorzu Drewniaku. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą na nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 16.30. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

2. W sobotę – 28 października – po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jeśli ktoś ma jakieś swoje uwagi o duszpasterstwie w naszej parafii – pozytywne i negatywne - proszę je przekazać osobom, które należą do Rady.

3. W niedzielę – 29 października o godz. 14.00 – zostanie odprawiona msza św. przy kapliczce pod Suchą Górą. Można tam dotrzeć z ul. Turystycznej drogą koło leśniczówki. Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii w tak pięknym zakątku naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Módlmy się, aby życie ludzkie było szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci.

5. W kancelarii parafialnej codziennie, również po mszy św. wieczornej, przyjmujemy wypominki za zmarłych całoroczne i listopadowe. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych. Modlitwa za nich jest świadectwem, że wierzymy w życie wieczne. Zmarli potrzebują naszej modlitwy, a my potrzebujemy ich orędownictwa u Boga. Za poleconych zmarłych w każdą niedzielę listopada będą odprawiane msze św. i codziennie będziemy modlić się na różańcu. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

6. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu. Wszelkie śmieci, wypalone znicze, stare wianki należy składać do koszów, które są rozmieszczone na całym cmentarzu lub prosimy zabierać do kubłów przy swoim domu. Nie wolno wyrzucać śmieci na skarpę od strony drogi na Prusów ani tworzyć dzikich wysypisk! Wygląd cmentarza świadczy nie o zmarłych, ale o żyjących, którzy mają tam swoich bliskich. Zadbajmy wszyscy o godny wygląd naszej milowieckiej nekropolii.

7. Przez ostatnie pół roku nasza parafia każdego miesiąca pomagała finansowo syryjskiej rodzinie Youssefa Gergi Doumat, która mieszka w Aleppo. Także od dzieci pierwszokomunijnych dla dzieci w Syrii została przekazana kwota 1150 zł. Dziękujemy im za piękny gest wobec rówieśników cierpiących na skutek wojny.

8. Nasza parafia organizuje w przyszłym roku 2018 pielgrzymki, na które zapraszamy wszystkich chętnych:
a) pielgrzymka do Włoch - od 27 kwietnia do 5 maja - zwiedzimy Padwę, Loretto, Manopello, San Giovanni Rotondo, Mt. San Angelo, Monte Casino, Rzym (będziemy uczestniczyć w audiencji papieskiej), Cascia i Asyż. Naszym przewodnikiem po tych wspaniałych miejscach będzie znany wielu parafianom pan Jan Karkosz. Całkowity koszt wyjazdu: 1000 zł + 250 euro. Program można zabrać w zakrystii. Szczegółowe informacje, a także zapisy wraz z zaliczką (100 zł) u ks. Miłosza
b) pielgrzymka po Sanktuariach Austrii – od 1 do 6 maja – zwiedzimy m. in. Melk, Mariazell, Hallstat, Bad Ischl, Etall, St. Johann, Loosdorf, Salzburg, Wiedeń i inne. Koszt: 1640 zł + ok. 80 euro na wstępy. Będzie to wyjazd połączony z grupą ks. Przemka Gawlasa z Bielska-Białej. Szczegółowy program można zabrać sobie w zakrystii. Zapisy u ks. proboszcza
c) pielgrzymka do Medjugorie – od 23 czerwca do 1 lipca. Oprócz modlitwy w Medjugorie, zwiedzimy również sanktuarium Marija Bistrica, Mostar, Dubrovnik, Split, Vepric, Bratysławę i inne. Koszt: 900 zł + 145 euro. Również ta pielgrzymka jest organizowana razem z ks. Przemkiem Gawlasem. Szczegółowy program można zabrać sobie w zakrystii. Zapisy u ks. proboszcza