II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021

1. W Wielkim Poście zapraszamy do kościoła na msze św. w tygodniu i nabożeństwa wielkopostne. Dziękujemy również tym, którzy modlą się w domu, korzystając z transmisji mszy św. i nabożeństw w telewizji i radio.

2. W tym tygodniu przypada:
a) I środa miesiąca – Róże Żywego Różańca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.00 i msze św. wieczorną.
b) I czwartek miesiąca – Godzina święta o 16.00
c) I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: po mszy św. porannej i po południu o godz. 15.30 (dla dzieci) i 17.30 (dla młodzieży i starszych). Kościół w piątki przez cały dzień jest otwarty, więc można samemu sobie w ciągu dnia odprawić Drogę Krzyżową.
W kaplicy w Szarem okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i po niej msza św.
d) I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7.00. Adoracja wspólna Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Nie będzie odwiedzin chorych w domach.

3. W przyszłą niedziele dokładamy dodatkową msze św. o godz. 15.00, następnie o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i potem o godz. 17.00 będzie msza św. wieczorna.

PRZYPOMNIENIA Z RACJI TRWAJĄCEJ EPIDEMII

* Nadal obowiązuje dyspensa naszego ks. Biskupa Romana Pindla od udziału w niedzielnej mszy św., dlatego wszyscy Parafianie, którzy nie uczestniczą we mszy świętej w kościele nie popełniają żadnego grzechu. Prosimy, aby osoby bojące się zarażenia uczestniczyły w domu we mszy św. transmitowanej przez radio i telewizję.

* Prosimy osoby starsze, chore i słabe, aby w tym czasie epidemii, nie wybierały się do kościoła, ale pozostawały w swoich domach, nie narażały swojego życia i zdrowia. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy duchowej i materialnej, prosimy o kontakt telefoniczny: 660-149-891

* Jeżeli ktoś wchodząc do kościoła zauważy, że jest już dużo osób, prosimy, aby uczestniczył we mszy św. na zewnątrz kościoła. Cały plac jest nagłośniony. Każdy jest odpowiedzialny za zachowywanie wymaganych obostrzeń.

* Wszyscy wierni, uczestniczący we mszy św. mają obowiązek zakrycia ust i nosa maseczką, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii św., która udzielana jest na rękę lub do ust – tak jak sobie każdy życzy. Przy wejściach do kościoła są płyny dezynfekcyjne. Księża dezynfekują ręce przed i po Komunii św.

OGŁOSZENIE Z URZĘDU GMINY

Wójt Gminy Milówka informuje, że od 1 marca br. zostają uruchomione gminne przewozy autobusowe na liniach komunikacyjnych z Milówki PKP do Kamesznicy, Lalik, Szarego i Nieledwi. Rozkład jazdy zamieszczony jest na przystankach autobusowych i na stronie internetowej przewoźnika firmy Thermo-Car.

 

INNE OGŁOSZENIA
    

* Dyrektor Przedszkola w Milówce informuje, że od 22 lutego do 5 marca br. trwają zapisy dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Zainteresowani rodzice proszeni są o wypełnienie i złożenie wniosków wraz z dokumentami w Przedszkolu w określonym terminie. Wnioski z załącznikami są do pobrania w kancelarii lub na stronie internetowej Przedszkola www.przedszkolemilowka.szkolnastrona.pl

* Dyrektor Szkoły Podstawowej w Milówce informuje, że od 22 lutego do 5 marca br. trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2021/2022. Dokumenty są do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.spmilowka.szkolnastrona.pl

 

 SPRAWY CMENTARZA PARAFIALNEGO W MILÓWCE

Trwa inwentaryzacja (porządkowanie) grobów i dokumentacji cmentarnej. Zainteresowanie jest duże i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie nawiązują kontakt i pragną pomóc w uporządkowaniu ewidencji grobów, aby było wiadomo kto jest pochowany w danym grobie i kto jest jego opiekunem, odpowiedzialnym za utrzymanie porządku. Jest wiele stwierdzeń typu: „Dobrze, że bierzecie się za zaniedbane i nieuporządkowane groby, aby nasz cmentarz wreszcie wyglądał godnie”.

Dziękujemy za docenienie remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny (wiele osób wspiera ofiarami prowadzone prace) i za każde dobre słowo, bo temat jest trudny i niekiedy ciężko komuś zwrócić uwagę, że nie dba o groby swoich dziadków, a nawet niestety rodziców. Staramy się to robić delikatnie, bez pretensji, zachowując dyskrecje, bo różne są sytuacje rodzinne.

Przypominamy, że w sierpniu 2019 roku pojawiły się w sektorze „F”, "B" i "D" - kartki informacyjne. Są cztery rodzaje kartek:

a) informacja: „Grób przeznaczony do likwidacji” – zamieszczona została głównie na grobach zaniedbanych, które nie mają tabliczki informującej kto jest pochowany w grobie ani w bazie parafialnej nie jest zaznaczone kto jest opiekunem danego miejsca. Sama informacja nie oznacza, że grób od razu będzie likwidowany. Jeżeli ktoś z bliskich chce zachować miejsce zachęcamy, by zgłosić się do kancelarii parafialnej i podać dane osób spoczywających i osoby żyjącej, która podejmie się opieki nad danym grobem. Osoby zainteresowane maja czas jednego roku od zamieszczenia kartek - na podjęcie decyzji, czyli do 30 listopada 2020 roku. Jeśli do tego czasu nikt z rodziny się nie zgłosi, wówczas groby będą likwidowane.

b) „Wolne miejsce, możliwość wykupu”. Ta informacja oznacza, że dane miejsce nie jest objęte rezerwacją i można je wykupić. Zachęcamy do rozejrzenia się w okolicach grobów swoich najbliższych i wykupienia wolnych miejsc na starej części cmentarza.

c) „Konieczne jest potwierdzenie rezerwacji”. Bardzo często zdarza się, że miejsca zarezerwowane, a nie wiadomo kto zarezerwował. Potwierdzenie rezerwacji domaga się uzupełnienia danych osoby rezerwującej oraz dopełnienia formalności.

d) najwięcej kartek zamieszczonych w sektorze „F” zawiera informację: „Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną”. Celem kontaktu jest przede wszystkim ustalenie żyjącego opiekuna danego grobu. Większość miejsc nie ma podanej osoby z najbliższej rodziny, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za dane miejsce. Obowiązkiem rodziny jest zadbanie o groby najbliższych i wyznaczenie opiekuna grobu, który zatroszczy się o wszelkie formalności związane z danym miejscem.

W planach jest dokonanie przeglądu wszystkich grobów na całym cmentarzu. Nie trzeba czekać z kontaktem, aż pojawi się kartka. Planujemy kontynuacje remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny i rewitalizację cmentarza.
Sprawy związane z cmentarzem można załatwiać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach jej urzędowania, czyli we wtorki i czwartki w godzinach od 7.30 do 11.00. Dziękujemy za życzliwą współpracę i kontakt.

 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

 * We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.