xxv niedziela zwykła - 23 września 2018

1. Już od kilku lat nasza parafia włącza się w inicjatywę modlitewną „Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata”, dlatego zapraszamy w piątek 28 września o godz. 15.00 do wspólnej modlitwy na Rynku w Milówce. Niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary i okazja do modlitwy o miłosierdzie i potrzebne łaski dla wszystkich parafian, szczególnie dla tych, którzy zagubili dar wiary.

2. W środę o godz. 11.00 spotkanie Zespołu Charytatywnego w nowej salce.

3. Zapraszamy narzeczonych na dwudniowe nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w najbliższą sobotę (29.09) od 9.00 do 16.00 w nowej salce katechetycznej w Milówce, a w niedzielę (30.09) w Kamesznicy rozpoczną się mszą święta o 14.00, po której odbędzie się jeszcze jedna konferencja. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 505682499 lub emailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ilość miejsc ograniczona.

4. W sobotę – 29 września o godz. 19.00 na plebanii – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o przekazywanie członkom Rady swoich krytycznych uwag, sugestii, dobrych pomysłów, dotyczących funkcjonowania naszej parafii.

5. W sobotę po mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w przyszłą niedzielę.

6. Zapowiedzi ważnych wydarzeń w najbliższym czasie:
a) za tydzień w poniedziałek – 1 października o godz. 16.30 - zostaną poświęcone i rozdane dzieciom klas III różańce. Zapraszamy również w tym dniu rodziców dzieci na mszę św. o godz. 17.00.
b) w październiku, czyli od poniedziałku przyszłego tygodnia nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.30, a msze św. wieczorne o godz. 17.00
c) w niedzielę – 14 października – w Kościele w Polsce będzie obchodzony XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa”. W tym dniu odbędzie się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będzie to w ramach obchodów 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Bajrak, którą polecamy Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Uroczystości dziękczynne za 25 lat koronacji Piety Hałcnowskiej odbędą się w sobotę, 15 września br. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. O godzinie 9:00 rozpocznie się przygotowanie modlitewne, a o godzinie 10:00 zostanie celebrowana Msza święta, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski

* Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 22 września br. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 10.00. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla rozpocznie się przy ołtarzu polowym o godzinie 12.30.

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.