W czwartek – 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Katolicy mają obowiązek uczestniczenia we mszy św. (dyspensa ks. Biskupa zwalnia z tego obowiązku jedynie ludzi starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem). Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W kaplicy w Szarem jedna msza św. o godz. 9.00.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA

W tym roku procesja Bożego Ciała będzie miała inny przebieg. Przejedziemy dwoma samochodami z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii prowadzeni przez samochody strażackie. Prosimy, aby w żaden sposób nie stroić ulic, ale zadbać o pojednanie w rodzinach, sąsiedztwach, przyozdobić swoje domy (święte obrazy, emblematy w oknach, flagi narodowe). Oczekiwanie na przejazd wypełnijmy modlitwą. W czasie przejazdu stoimy i modlimy się na terenie swojej posesji lub przy trasie przejazdu. Nie traktujmy tego jako widowiska, ale jako religijne przeżycie, spotkanie z Jezusem, który przybywa, aby pobłogosławić nas i miejsce, w którym mieszkamy. Zaprośmy Jezusa do swojego serca i do swojego domu.

PLAN PRZEJAZDU Z PANEM JEZUSEM

I trasa: (od godz. 10.30) ul. Grunwaldzka; starą drogą na Szare Suche; przejazd przez całe Szare (od góry) do Rakockiego Koła; Os. Grunwaldzkie: Klonowa; Jodłowa; Lipowa; Grunwaldzka; Rzeczna (powrót); Grunwaldzka (do ronda) i pod kościół

II trasa: (od godz. 12.30) Plac Wolności; Jagiellońska (do granicy z Rajczą); powrót i dalej:  Graniczna; Wspólna; Górska; Wąska; Tartaczna; Wesoła; Ogrodowa;
Turystyczna (do skrzyżowania z Kol. Prusów); Za Kopcem; Kosorki; Stara Szkoła; powrót ul. Turystyczną z wjazdem na Potokową i Stromą;
Jagiellońska; Sosnowa; Krzywa; Leśna; Słoneczna; Beskidzka (do cmentarza)

III trasa: (od godz. 12.30) od kościoła do ronda i 1000-Lecia; Nowa; Dworcowa;  Rynkowa; Miodowa; Czarna; 1 Maja; Łęgowa; Jagiellońska; Plac Quirinich; Targowa (do granicy z Nieledwią); Wczasowa; Pod Syberią, powrót Targową, Jagiellońska; Parkowa; Sportowa; Wiosenna i pod kościół

IV trasa: (od godz. 14.00) Piekarska; Wodna; Plażowa; powrót Jana Kazimierza
(w kierunku ronda); Garncarska; Długa; Piastowska (powrót); Piwowarska; Kałuża;
Jana Kazimierza; Kamienna (powrót); Kaflarska (do torów); Kolejowa; Torowa;
Jana Kazimierza; Jasna; Polna; Wierzbowa; Głęboka; Boczna; Jana Kazimierza (do PSB) i na Mały Cisiec: Plac Grzegorzków (powrót); Cisowa; Akacjowa; Trakt Cesarski (do ul. Łącznej) powrót; Lipowa; Cisowa; Łączna;
Kard. Wyszyńskiego; Tynionka; Kępa; Piłsudskiego; Witosa; Jarców (powrót);
Kolonia Kępki; Gen. Hallera; Kaflarska (za torami);
Beskidzka; Lazurowa (powrót); Beskidzka do cmentarza i pod kościół

V trasa: (od godz. 14.00) Jagiellońska; Leski; przejazd na Koniów; przejazd na Turystyczną; wyjazd na Suchą Górę (pod kapliczkę); Stara Szkoła; Komery; (powrót)
Kosorki; Ficki; Kapliczka; Rondko; Za Kopcem; powrót Aleją Dobrej Matki i pod kościół